Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Návody

Volná kamera

1) Jděte do: C:\Dokumenty\German Truck Simulator
2) Otevřete Config.cfg (např. v poznámkovém bloku)
3) Změnte "uset g_developer" z 0 na 1
4) změnte "uset g_flyspeed" něco pod 30.0 (jinak by se kamera pohybovala moc rychle)
5) Uložte a vypněte poznámkový blok.
6) Spusťe hru a zabrzděte tahač, aby vám někam neujel (ruční brzda)
7) Stiskňete 0 a pomocí šipek na klávesnici si lítejte po mapě

____________________________________________________________________________________________________


Návod na zrušení spánku na všechny simulátory od SCS software:

Nejprve musíte instalovat software s názvem PSPad (nebo jiným hex editorem). Je to editor HEX (je na Googlu) , který
vám umožní změnit hodnoty game.exe souboru. PSPadem
otevřeme game.exe soubor- (Je tam kde máte instalovanou hru\ GTS \ bin \ winx86) Poznámka: Je třeba otevřít game.exe ne germantrucks.exe! Uložíme si game.exe před úpravou!
Když otevřeme game.exe PSPadem (pravým PSPad otevřít) stiskněte Ctrl + F pro vstup režimu vyhledávání. Napíšeme do kolonky "g_fatigue" to celé uděláme ještě jednou:stiskněte Ctrl + F pro vstup režimu vyhledávání. Napíšeme do kolonky "g_fatigue" Teď vidíte řádek g_fatigue a pár řádků níže je číslo 1, změníme číslo ""1"" na číslo""0"" uložíme a jezdíme bez spánku.

Tady je upravený game.exe 1.04 i s návodem:

http://www.uloz.to/5588203/gts-1-04-zruseni-spanku-rar


_____________________________________________________________________________________________________

Jak sprovoznit truck z patch 1.0 na vyšší verze 1.04 atd.:


Poměr úspěšnosti je 9:1. Musíme si otevřít truck ve WinRaru. Otevřeme "vehicle"-"truck"-"definition si vytáhneme třeba na plochu a PSPadem (Hex editorem) otevřeme a vymažeme

game_points: 4
vehicle_class: 1

uložíme, a soubor vrátíme spátky bez komprese. A truck jede na všechny verze GTS. Někdy je potřeba převést textury skinu do formátu dds--DXT5. A je to. Skuste si to na trucku který je ke stáhnutí na těchto stránkách. Je na patch 1.0----Mercedes Actros több színben!
nebo --------MB Actros Hangartner!-----

_____________________________________________________________________________________________________


Jak vložit kamiony návěsy mody a mapy do hry....

 

1. Stáhněte si truck popřípadě mapu apod.
2. Tyto modifikace jsou většinou v  RARU  takže je otevřete programem Winrar nebo nějakým jiným, ovšem doporučovan je právě Winrar.
3. Najděte si soubory typu  ''SCS''.
4. Právě ty soubory nakopírujete do: ''Dokumenty/ German Truck Simulator/mod''.

A pak už jen spustíte hru a hrajete . Kdyby vám neco nešlo napište tady. Návod jsem dělal ja (i když je hodně lehkej)

POZOR! Jedině reálné názvy benzínek se nerozbalují a takto zabalené v raru se vloží do složby mod.


____________________________________________________________________________________________________
 
Návod na skinování
 

Takže nejprve si ujasníme pár základních věcí:

Ke skinování je třeba program Total Comander nebo WinRar archiver
budete bezpodmínečně potřebovat program DXTbmp
také budete potřebovat program na úpravu fotografií, zkrátka program na editaci formátu BMP

A nyní, pokud máte vše potřebné, můžeme začít samotným postupem.:

Krok 1. : Jestliže chcete skinovat, budete potřebovat vozidlo (tj. tahač, popřípadě návěs), proto postupujte následovně: otevřete dokumenty, nyní German Truck Simulator, nyní složku "mod" a ve složce "mod" naleznete soubory s koncovkami .scs. Jestliže jste se úspěšně dostali až zde, tak teď nalezněte soubor .scs, patřící k vozidlu, které chcete skinovat. Až tento soubor naleznete, klikněte na něho pravým tlačítkem a zvolte možnost: Otevřít v programu WinRar.


Krok 2. : Nyní máte vozidlo otevřeno a zobrazují se vám složky, pokud jste se rozhodli skinovat tahač, vyhledejte složku "truck", která se tam nachází. Nyní je nutné se dostat až k jednotlivým prvkům tvořícím auto, proto ve složce truck, nelezněte složku, která obsahuje spoustu souborů typu  DDS, TOBJ.... Nejčastěji má tato složka název odvozený od značky vozidla, např. ScaR620, MAN, 1841 atd.

Krok 3. : V již zmiňované složce vozidla, vyhledejte soubor BODYBASIC.DDS nebo soubor BODYPAINT01.DDS, tento soubor si vytáhněte na plochu. Nyní můžete celý soubor .scs zavřít, soubor .DDS co máte na ploše..,,, na ten poklepněte pravým tlačítkem myši a otevřete ho v programu DXTbmp. Nyní se vám zobrazí otevřený soubor a také tzv. skin neboli barva, vy se přesuňte do levého horního rohu, kde se nalézá ikona "File" a vy zvolte: File, save as, 24 Bit BMP Image a nyní pod stejným názvem uložte na plochu.

Krok 4. : Otevřete si soubor BMP který máte nyní na ploše a to v programu na editaci formátů BMP, nejjednodušší bude, když pro začátek použijete program malování (skicár), který máte každý ve svém počítači. Pokud máte otevřeno, tak můžete libovolně např. změnit barvu, pro začátek tedy změňte barvu, stačí přemalovat původní. Pokud máte hotovo, soubor uložte a přepište neboli uložte pod stejným názvem znovu na plochu.

Krok 5. : Soubor BMP, který máte již upravený na ploše, si znovu otevřete v programu DXTBmp. Nyní ovšem změníme formát na DDS Texturu a to takto: File, save as, DDS Texture a pod okénkem názvu ještě upřesněte formát, nyní je tam DDS 1 a vy ho změňte na DDS 5, název nechte původní a uložte na plochu, přepište.

Krok 6. : A nyní se dostáváme k samotnému finále. Znovu si otevřete soubor .scs a složku vozidla, podle postupu v kroku 1 a 2. Jakmile budete mít otevřen obsah, budete vidět mnoho souborů DDS a TOBJ i jiných, uchopíte soubor DDS který máte na ploše a vložíte tam, objeví se vám tabulka, jediné co musíte udělat je, změnit metodu archivace z normální na "Bez komprese" a soubor nahradíte. Nyní zavřete soubor .scs a zapněte hru. Pokud je barva vašeho vozidla změněna, udělali jste vše správně, pokud ne, někde je nějaká chybička a jestli budete potřebovat poradit i nadále, je tu od toho naše poradna.

Přejeme hodně štestí při skinování!

 

   

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist